• Čokoládový máslový krém

  Čokoládový máslový krém

  Cukr krupici, smetanu, kakao jemně vaříme, dokud se nám cukr nerozpustí. Poté odebereme z plotny a dovnitř přidáme kakaovou polevu. Vše dokonale promícháme, dokud se nám poleva úplně nerozehřeje. Takto vytvořenou hladkou, homogenní hmotu vychladíme.

  Zobrazit celý recept

 • Linecké těsto

  Linecké těsto

  Moučkový a vanilkový cukr, Stellu, citrónovou kůru a vejce spolu dokonale promícháme. Vytvoříme tak homogenní, dokonale hladké těsto. Mouku přidáváme až po vypracování těchto surovin. S moukou pracujeme rychle, avšak opatrně tak, aby se nám nezapařila.

  Zobrazit celý recept

 • Řezy s kokosovými pilinami

  Řezy s kokosovými pilinami

  Z uvedených surovin zpracujeme těsto, které pečeme přibližně 30 min. Upečenou a vychladlou buchtu potřeme krémem a posypeme vychladlými pilinami, které jemně přitlačíme do moučníku. Hotovou buchtu necháme vychladit asi na 2 hodiny.

  Zobrazit celý recept

 • Lehký vánek

  Lehký vánek

  Z tuku, moučkového a vanilkového cukru a rumu utřeme pěnu. Postupně přidáváme žloutky a mléko. Z bílků vytvoříme tuhý sníh. Hladkou mouku smícháme s práškem do pečiva. Mouku a tuhý sníh z bílků střídavě zlehka vmícháme do pěny. 

  Zobrazit celý recept

 • Lahodné krémeše

  Lahodné krémeše

  Potřebné množství mouky smícháme s jedlou sodou, přidáme zbylé suroviny dle receptu a na vále vypracujeme vláčné těsto. Medové těsto by mělo vždy chvíli odpočívat v chladu. Těsto si rozdělíme na 2 stejné díly, z každého vyválíme placku na rozměry plechu.

  Zobrazit celý recept

 • Buchta s tvarohem a ovocem

  Buchta s tvarohem a ovocem

  V prvním kroku si připravíme náplň moučníku: tvaroh promícháme se žloutky a cukrem. Na vál jsme si připravili potřebné ingredience - mouku s práškem, cukrem, Stellou Extra a žloutkem a mléko, které přidáváme dle potřeby. Do hladka zadělané těsto rozdělíme přibližně na 2 půlky.

  Zobrazit celý recept

Pošlete nám Váš recept